Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Perisa buah markisa mempunyai indeks glisemik 85, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 80 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Perisa buah markisa berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Perisa buah markisa boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 380 kcal |
| Karbohidrat | 95g |
| Gula (jumlah) | 90g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 85g |
| Serat | 0g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 0g |
| Lemak | 0g |
| Tepu | 0g |
| Tidak tepu | 0g |
| Natrium | 10mg |
Perisa buah markisa mempunyai indeks glisemik 85, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 80 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Perisa buah markisa mempunyai indeks glisemik tinggi (85). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Perisa buah markisa mempunyai beban glisemik 80 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →