Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Peria mempunyai indeks glisemik 18, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Peria berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Peria adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 17 kcal |
| Karbohidrat | 3.7g |
| Gula (jumlah) | 1.95g |
| Semula jadi | 1.9g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.8g |
| Larut | 0.8g |
| Tidak larut | 2g |
| Protein | 1g |
| Lemak | 0.2g |
| Tepu | 0.02g |
| Tidak tepu | 0.18g |
| Natrium | 5mg |
Peria mempunyai indeks glisemik 18, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Peria mempunyai indeks glisemik rendah (18), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Peria mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →