Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
perasa jeruk dill mempunyai indeks glisemik 40, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding other lain, perasa jeruk dill berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
perasa jeruk dill adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 180 kcal |
| Karbohidrat | 40g |
| Gula (jumlah) | 8g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 6g |
| Serat | 5g |
| Larut | 1.5g |
| Tidak larut | 3.5g |
| Protein | 5g |
| Lemak | 1g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 0.8g |
| Natrium | 18000mg |
perasa jeruk dill mempunyai indeks glisemik 40, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
perasa jeruk dill mempunyai indeks glisemik rendah (40), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
perasa jeruk dill mempunyai beban glisemik 16 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →