Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
pai kesemek mempunyai indeks glisemik 65, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 25 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, pai kesemek berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
pai kesemek sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 250 kcal |
| Karbohidrat | 38g |
| Gula (jumlah) | 22g |
| Semula jadi | 10.0g |
| Ditambah | 12g |
| Serat | 2g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.4g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 9g |
| Tepu | 4g |
| Tidak tepu | 4g |
| Natrium | 180mg |
pai kesemek mempunyai indeks glisemik 65, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 25 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
pai kesemek mempunyai indeks glisemik sederhana (65). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
pai kesemek mempunyai beban glisemik 25 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →