Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Oren mempunyai indeks glisemik 43, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding fruits lain, Oren berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Oren adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 47 kcal |
| Karbohidrat | 11.8g |
| Gula (jumlah) | 9.4g |
| Semula jadi | 9.4g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.4g |
| Larut | 0.7g |
| Tidak larut | 1.7g |
| Protein | 0.9g |
| Lemak | 0.2g |
| Tepu | 0.03g |
| Tidak tepu | 0.07g |
| Natrium | 1mg |
Oren mempunyai indeks glisemik 43, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Oren mempunyai indeks glisemik rendah (43), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Oren mempunyai beban glisemik 5 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →