Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nugget kentang mempunyai indeks glisemik 75, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 21 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Nugget kentang berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Nugget kentang boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 190 kcal |
| Karbohidrat | 28g |
| Gula (jumlah) | 0.5g |
| Semula jadi | 0.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.5g |
| Larut | 0.8g |
| Tidak larut | 1.8g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 8.6g |
| Tepu | 1.7g |
| Tidak tepu | 6.9g |
| Natrium | 420mg |
Nugget kentang mempunyai indeks glisemik 75, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 21 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Nugget kentang mempunyai indeks glisemik tinggi (75). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Nugget kentang mempunyai beban glisemik 21 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →