Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nugget ayam klasik mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 8 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding meat lain, Nugget ayam klasik berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Nugget ayam klasik adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 270 kcal |
| Karbohidrat | 18g |
| Gula (jumlah) | 0.7g |
| Semula jadi | 0.2g |
| Ditambah | 0.5g |
| Serat | 1.5g |
| Larut | 0.5g |
| Tidak larut | 1g |
| Protein | 14g |
| Lemak | 15g |
| Tepu | 3g |
| Tidak tepu | 8g |
| Natrium | 600mg |
Nugget ayam klasik mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 8 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Nugget ayam klasik mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Nugget ayam klasik mempunyai beban glisemik 8 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →