Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nasi rangup mempunyai indeks glisemik 82, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 71 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Nasi rangup berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Nasi rangup boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 390 kcal |
| Karbohidrat | 87g |
| Gula (jumlah) | 8g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 6g |
| Serat | 1g |
| Larut | 0.3g |
| Tidak larut | 0.7g |
| Protein | 7g |
| Lemak | 1g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 0.8g |
| Natrium | 350mg |
Nasi rangup mempunyai indeks glisemik 82, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 71 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Nasi rangup mempunyai indeks glisemik tinggi (82). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Nasi rangup mempunyai beban glisemik 71 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →