Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nasi pilaf dengan jagung dan herba mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 19 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding grains lain, Nasi pilaf dengan jagung dan herba berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Nasi pilaf dengan jagung dan herba boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 140 kcal |
| Karbohidrat | 27g |
| Gula (jumlah) | 1.2g |
| Semula jadi | 1.2g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 1.5g |
| Larut | 0.5g |
| Tidak larut | 1g |
| Protein | 3g |
| Lemak | 2g |
| Tepu | 0.5g |
| Tidak tepu | 1.2g |
| Natrium | 180mg |
Nasi pilaf dengan jagung dan herba mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 19 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Nasi pilaf dengan jagung dan herba mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Nasi pilaf dengan jagung dan herba mempunyai beban glisemik 19 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →