Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nasi paprika mempunyai indeks glisemik 75, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 22 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Nasi paprika berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Nasi paprika boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 140 kcal |
| Karbohidrat | 29g |
| Gula (jumlah) | 0.1g |
| Semula jadi | 0.1g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 0.7g |
| Larut | 0.2g |
| Tidak larut | 0.5g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 0.3g |
| Tepu | 0.05g |
| Tidak tepu | 0.1g |
| Natrium | 5mg |
Nasi paprika mempunyai indeks glisemik 75, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 22 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Nasi paprika mempunyai indeks glisemik tinggi (75). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Nasi paprika mempunyai beban glisemik 22 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →