Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
hush puppies mempunyai indeks glisemik 75, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 34 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, hush puppies berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
hush puppies boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 350 kcal |
| Karbohidrat | 45g |
| Gula (jumlah) | 4g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 2g |
| Serat | 2g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.4g |
| Protein | 5g |
| Lemak | 17g |
| Tepu | 3g |
| Tidak tepu | 13g |
| Natrium | 700mg |
hush puppies mempunyai indeks glisemik 75, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 34 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
hush puppies mempunyai indeks glisemik tinggi (75). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
hush puppies mempunyai beban glisemik 34 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →