Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
hirisan roti rai-spelt mempunyai indeks glisemik 50, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 22 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, hirisan roti rai-spelt berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
hirisan roti rai-spelt adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 230 kcal |
| Karbohidrat | 43g |
| Gula (jumlah) | 2.5g |
| Semula jadi | 2.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6g |
| Larut | 1.8g |
| Tidak larut | 4.2g |
| Protein | 7g |
| Lemak | 2.5g |
| Tepu | 0.4g |
| Tidak tepu | 2.1g |
| Natrium | 450mg |
hirisan roti rai-spelt mempunyai indeks glisemik 50, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 22 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
hirisan roti rai-spelt mempunyai indeks glisemik rendah (50), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
hirisan roti rai-spelt mempunyai beban glisemik 22 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →