pečeni češnjak

pečeni češnjak

GI 30 · NizakGL 11.7 / 100 g8/10

Nizak GI

30 GI

GL 11.7 na 100 g

Logi ocjena 8/10
  • Vrlo nizak glikemijski indeks i opterećenje
  • Nizak udio vlakana za povrće

pečeni češnjak ima glikemijski indeks 30, isti kao obični Češnjak (30).

Ažurirano 3. srp 2026. · Izvori: Logi Nutrition tim (sastav prema USDA, uz pomoć umjetne inteligencije) · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Oblici Češnjak

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

pečeni češnjak je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

175
Kalorije
38.89 g
Ugljikohidrati
7.48 g
Proteini
0.59 g
Masti
na 100g
Kalorije175 kcal
Ugljikohidrati38.89 g
Šećeri (ukupno)1.18 g
Prirodni1.2 g
Dodani0 g
Vlakna2.47 g
Topiva0.7 g
Netopiva1.7 g
Proteini7.48 g
Masti0.59 g
Zasićene0.11 g
Nezasićene0.48 g
Natrij17 mg

Stupanj prerade

25%
Minimalan
Zašto ova ocjena?
  • Vrlo nizak glikemijski indeks i opterećenje
  • Visok sadržaj antioksidansa i sumpornih spojeva
  • Nizak udio vlakana za povrće
  • Koncentrirana gustoća ugljikohidrata nakon pečenja

Alergeni

Nema navedenih EU-14 alergena

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks pečeni češnjak?

pečeni češnjak ima glikemijski indeks 30 (Nizak) i glikemijsko opterećenje 11.7 na 100 g.

Je li pečeni češnjak prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

pečeni češnjak ima nizak glikemijski indeks (30), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Koji oblik Češnjak ima najniže glikemijsko opterećenje?

Među oblicima Češnjak u ovoj bazi podataka, kiseli češnjak ima najniže glikemijsko opterećenje (5 na 100 g).

Provjeri pečeni češnjak u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.