Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Vähärasvaiset grillatut kananrintakuutiot glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin meat, Vähärasvaiset grillatut kananrintakuutiot sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Vähärasvaiset grillatut kananrintakuutiot on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 120 kcal |
| Hiilihydraatit | 0g |
| Sokerit (yhteensä) | 0g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 26g |
| Rasva | 2g |
| Tyydyttyneet | 0.5g |
| Tyydyttymättömät | 1.5g |
| Natrium | 50mg |
Vähärasvaiset grillatut kananrintakuutiot glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Vähärasvaiset grillatut kananrintakuutiot glykeminen indeksi on matala (0), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Vähärasvaiset grillatut kananrintakuutiot glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →