Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
takoyaki-taikina glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 17 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, takoyaki-taikina sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
takoyaki-taikina voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 140 kcal |
| Hiilihydraatit | 24g |
| Sokerit (yhteensä) | 1g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1g |
| Liukoinen | 0.3g |
| Liukenematon | 0.7g |
| Proteiini | 5g |
| Rasva | 2.5g |
| Tyydyttyneet | 0.5g |
| Tyydyttymättömät | 2g |
| Natrium | 350mg |
takoyaki-taikina glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 17 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
takoyaki-taikina glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
takoyaki-taikina glykeminen kuorma on 17 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →