Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
taateli sokeri glykeminen indeksi on 50, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 33 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin fruits, taateli sokeri sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
taateli sokeri on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 300 kcal |
| Hiilihydraatit | 75g |
| Sokerit (yhteensä) | 66g |
| Luonnolliset | 66.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 8g |
| Liukoinen | 3g |
| Liukenematon | 5g |
| Proteiini | 2.5g |
| Rasva | 0.5g |
| Tyydyttyneet | 0.1g |
| Tyydyttymättömät | 0.4g |
| Natrium | 2mg |
taateli sokeri glykeminen indeksi on 50, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 33 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
taateli sokeri glykeminen indeksi on matala (50), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
taateli sokeri glykeminen kuorma on 33 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →