Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Syväpaistetut kalmarit taikinakuoressa glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 11 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin seafood, Syväpaistetut kalmarit taikinakuoressa sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Syväpaistetut kalmarit taikinakuoressa sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 220 kcal |
| Hiilihydraatit | 18g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.8g |
| Luonnolliset | 0.3g |
| Lisätyt | 0.5g |
| Kuitu | 1.2g |
| Liukoinen | 0.4g |
| Liukenematon | 0.8g |
| Proteiini | 13g |
| Rasva | 11g |
| Tyydyttyneet | 2.2g |
| Tyydyttymättömät | 8g |
| Natrium | 480mg |
Syväpaistetut kalmarit taikinakuoressa glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 11 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Syväpaistetut kalmarit taikinakuoressa glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Syväpaistetut kalmarit taikinakuoressa glykeminen kuorma on 11 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →