Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Suklaamunat glykeminen indeksi on 45, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 26 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Suklaamunat sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Suklaamunat on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 540 kcal |
| Hiilihydraatit | 58g |
| Sokerit (yhteensä) | 55g |
| Luonnolliset | 5.0g |
| Lisätyt | 50g |
| Kuitu | 3g |
| Liukoinen | 0.9g |
| Liukenematon | 2.1g |
| Proteiini | 6g |
| Rasva | 32g |
| Tyydyttyneet | 19g |
| Tyydyttymättömät | 11g |
| Natrium | 60mg |
Suklaamunat glykeminen indeksi on 45, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 26 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Suklaamunat glykeminen indeksi on matala (45), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Suklaamunat glykeminen kuorma on 26 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →