Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
kuivatetut perunahiutaleet glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 71 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, kuivatetut perunahiutaleet sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
kuivatetut perunahiutaleet voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 351 kcal |
| Hiilihydraatit | 83g |
| Sokerit (yhteensä) | 4.5g |
| Luonnolliset | 4.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 6.5g |
| Liukoinen | 2g |
| Liukenematon | 4.6g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 0.4g |
| Tyydyttyneet | 0.1g |
| Tyydyttymättömät | 0.3g |
| Natrium | 55mg |
kuivatetut perunahiutaleet glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 71 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
kuivatetut perunahiutaleet glykeminen indeksi on korkea (85). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
kuivatetut perunahiutaleet glykeminen kuorma on 71 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →