Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Krokiet glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Krokiet sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Krokiet sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 170 kcal |
| Hiilihydraatit | 27g |
| Sokerit (yhteensä) | 2.2g |
| Luonnolliset | 2.2g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 3.5g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 5g |
| Rasva | 4.5g |
| Tyydyttyneet | 0.7g |
| Tyydyttymättömät | 3.2g |
| Natrium | 320mg |
Krokiet glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Krokiet glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Krokiet glykeminen kuorma on 15 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →