Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
kerma-shake glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 13 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, kerma-shake sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
kerma-shake sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 180 kcal |
| Hiilihydraatit | 22g |
| Sokerit (yhteensä) | 20g |
| Luonnolliset | 5.0g |
| Lisätyt | 15g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 3.5g |
| Rasva | 8g |
| Tyydyttyneet | 5g |
| Tyydyttymättömät | 3g |
| Natrium | 60mg |
kerma-shake glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 13 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
kerma-shake glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
kerma-shake glykeminen kuorma on 13 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →