Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Kenraali Tson kana glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 16 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin meat, Kenraali Tson kana sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Kenraali Tson kana sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 240 kcal |
| Hiilihydraatit | 25g |
| Sokerit (yhteensä) | 10g |
| Luonnolliset | 2.0g |
| Lisätyt | 8g |
| Kuitu | 1g |
| Liukoinen | 0.3g |
| Liukenematon | 0.7g |
| Proteiini | 12g |
| Rasva | 11g |
| Tyydyttyneet | 2.5g |
| Tyydyttymättömät | 7g |
| Natrium | 650mg |
Kenraali Tson kana glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 16 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Kenraali Tson kana glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Kenraali Tson kana glykeminen kuorma on 16 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →