Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keltainen riisi al dente glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 18 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Keltainen riisi al dente sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Keltainen riisi al dente sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 130 kcal |
| Hiilihydraatit | 28g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.1g |
| Luonnolliset | 0.1g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0.4g |
| Liukoinen | 0.1g |
| Liukenematon | 0.3g |
| Proteiini | 2.5g |
| Rasva | 0.3g |
| Tyydyttyneet | 0.1g |
| Tyydyttymättömät | 0.2g |
| Natrium | 5mg |
Keltainen riisi al dente glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 18 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Keltainen riisi al dente glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Keltainen riisi al dente glykeminen kuorma on 18 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →