Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keksitaikina glykeminen indeksi on 75, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 45 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, keksitaikina sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
keksitaikina voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 410 kcal |
| Hiilihydraatit | 60g |
| Sokerit (yhteensä) | 35g |
| Luonnolliset | 5.0g |
| Lisätyt | 30g |
| Kuitu | 1.5g |
| Liukoinen | 0.5g |
| Liukenematon | 1g |
| Proteiini | 4g |
| Rasva | 18g |
| Tyydyttyneet | 10g |
| Tyydyttymättömät | 7g |
| Natrium | 350mg |
keksitaikina glykeminen indeksi on 75, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 45 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
keksitaikina glykeminen indeksi on korkea (75). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
keksitaikina glykeminen kuorma on 45 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →