Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keksisormet glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 56 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Keksisormet sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Keksisormet voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 390 kcal |
| Hiilihydraatit | 80g |
| Sokerit (yhteensä) | 35g |
| Luonnolliset | 5.0g |
| Lisätyt | 30g |
| Kuitu | 1.5g |
| Liukoinen | 0.5g |
| Liukenematon | 1g |
| Proteiini | 7g |
| Rasva | 4g |
| Tyydyttyneet | 1.2g |
| Tyydyttymättömät | 2.8g |
| Natrium | 120mg |
Keksisormet glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 56 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Keksisormet glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Keksisormet glykeminen kuorma on 56 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →