Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keksinpalat glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 48 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, keksinpalat sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
keksinpalat voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 480 kcal |
| Hiilihydraatit | 68g |
| Sokerit (yhteensä) | 32g |
| Luonnolliset | 4.0g |
| Lisätyt | 28g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 5g |
| Rasva | 22g |
| Tyydyttyneet | 10g |
| Tyydyttymättömät | 10g |
| Natrium | 350mg |
keksinpalat glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 48 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
keksinpalat glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
keksinpalat glykeminen kuorma on 48 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →