Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keksi leipä glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 55 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, keksi leipä sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
keksi leipä voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 370 kcal |
| Hiilihydraatit | 78g |
| Sokerit (yhteensä) | 2g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 1g |
| Kuitu | 3g |
| Liukoinen | 0.9g |
| Liukenematon | 2.1g |
| Proteiini | 10g |
| Rasva | 2g |
| Tyydyttyneet | 0.4g |
| Tyydyttymättömät | 1.6g |
| Natrium | 600mg |
keksi leipä glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 55 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
keksi leipä glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
keksi leipä glykeminen kuorma on 55 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →