Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keitetyt valkoiset pavut ilman lisättyä sokeria tai suolaa glykeminen indeksi on 31, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 8 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin legumes, keitetyt valkoiset pavut ilman lisättyä sokeria tai suolaa sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
keitetyt valkoiset pavut ilman lisättyä sokeria tai suolaa on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 140 kcal |
| Hiilihydraatit | 26g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.6g |
| Luonnolliset | 0.6g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 7g |
| Liukoinen | 2.1g |
| Liukenematon | 4.9g |
| Proteiini | 8.2g |
| Rasva | 0.5g |
| Tyydyttyneet | 0.1g |
| Tyydyttymättömät | 0.4g |
| Natrium | 2mg |
keitetyt valkoiset pavut ilman lisättyä sokeria tai suolaa glykeminen indeksi on 31, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 8 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
keitetyt valkoiset pavut ilman lisättyä sokeria tai suolaa glykeminen indeksi on matala (31), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
keitetyt valkoiset pavut ilman lisättyä sokeria tai suolaa glykeminen kuorma on 8 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →