Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Gruyère-juuston maku (ei-maitotuote) glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 16 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin other, Gruyère-juuston maku (ei-maitotuote) sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Gruyère-juuston maku (ei-maitotuote) sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 320 kcal |
| Hiilihydraatit | 25g |
| Sokerit (yhteensä) | 2g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 2g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 2g |
| Rasva | 23g |
| Tyydyttyneet | 10g |
| Tyydyttymättömät | 13g |
| Natrium | 1200mg |
Gruyère-juuston maku (ei-maitotuote) glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 16 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Gruyère-juuston maku (ei-maitotuote) glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Gruyère-juuston maku (ei-maitotuote) glykeminen kuorma on 16 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →