Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
grillattu lohi glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 13 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin seafood, grillattu lohi sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
grillattu lohi sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 180 kcal |
| Hiilihydraatit | 22g |
| Sokerit (yhteensä) | 2.5g |
| Luonnolliset | 2.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1.2g |
| Liukoinen | 0.4g |
| Liukenematon | 0.8g |
| Proteiini | 10g |
| Rasva | 6g |
| Tyydyttyneet | 1.2g |
| Tyydyttymättömät | 4.2g |
| Natrium | 350mg |
grillattu lohi glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 13 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
grillattu lohi glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
grillattu lohi glykeminen kuorma on 13 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →