Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
grillattu kananrinta tuoreilla avokadoviipaleilla glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin meat, grillattu kananrinta tuoreilla avokadoviipaleilla sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
grillattu kananrinta tuoreilla avokadoviipaleilla on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 155 kcal |
| Hiilihydraatit | 2g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.5g |
| Luonnolliset | 0.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.5g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 22g |
| Rasva | 6g |
| Tyydyttyneet | 1.5g |
| Tyydyttymättömät | 4.5g |
| Natrium | 60mg |
grillattu kananrinta tuoreilla avokadoviipaleilla glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
grillattu kananrinta tuoreilla avokadoviipaleilla glykeminen indeksi on matala (0), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
grillattu kananrinta tuoreilla avokadoviipaleilla glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →