Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Glyseriini glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 85 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin other, Glyseriini sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Glyseriini voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 400 kcal |
| Hiilihydraatit | 100g |
| Sokerit (yhteensä) | 100g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 100g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 0mg |
Glyseriini glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 85 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Glyseriini glykeminen indeksi on korkea (85). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Glyseriini glykeminen kuorma on 85 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →