Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Chaat masala glykeminen indeksi on 35, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin other, Chaat masala sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Chaat masala on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 250 kcal |
| Hiilihydraatit | 50g |
| Sokerit (yhteensä) | 6g |
| Luonnolliset | 6.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 18g |
| Liukoinen | 5.4g |
| Liukenematon | 12.6g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 3g |
| Tyydyttyneet | 0.5g |
| Tyydyttymättömät | 2g |
| Natrium | 12000mg |
Chaat masala glykeminen indeksi on 35, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Chaat masala glykeminen indeksi on matala (35), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Chaat masala glykeminen kuorma on 10 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →