Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Bruschetta tomaateilla ja juustolla glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 18 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Bruschetta tomaateilla ja juustolla sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Bruschetta tomaateilla ja juustolla sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 180 kcal |
| Hiilihydraatit | 27g |
| Sokerit (yhteensä) | 3g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 6g |
| Rasva | 5g |
| Tyydyttyneet | 2g |
| Tyydyttymättömät | 3g |
| Natrium | 350mg |
Bruschetta tomaateilla ja juustolla glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 18 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Bruschetta tomaateilla ja juustolla glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Bruschetta tomaateilla ja juustolla glykeminen kuorma on 18 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →