Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
briossihodarisämpylä glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 36 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, briossihodarisämpylä sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
briossihodarisämpylä voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 320 kcal |
| Hiilihydraatit | 52g |
| Sokerit (yhteensä) | 8g |
| Luonnolliset | 2.0g |
| Lisätyt | 6g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.4g |
| Liukenematon | 1.6g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 8g |
| Tyydyttyneet | 4g |
| Tyydyttymättömät | 3g |
| Natrium | 450mg |
briossihodarisämpylä glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 36 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
briossihodarisämpylä glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
briossihodarisämpylä glykeminen kuorma on 36 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →