Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μείγμα θρεπτικών συστατικών έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 29 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα other, το Μείγμα θρεπτικών συστατικών κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μείγμα θρεπτικών συστατικών είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 400 kcal |
| Υδατάνθρακες | 45g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 8g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 6g |
| Φυτικές ίνες | 5g |
| Διαλυτές | 1.5g |
| Αδιάλυτες | 3.5g |
| Πρωτεΐνες | 20g |
| Λίπη | 13g |
| Κορεσμένα | 2.5g |
| Ακόρεστα | 10.5g |
| Νάτριο | 400mg |
Το Μείγμα θρεπτικών συστατικών έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 29 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μείγμα θρεπτικών συστατικών έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Μείγμα θρεπτικών συστατικών έχει γλυκαιμικό φορτίο 29 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →