Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σκόνη ελαφριάς σάλτσας μειωμένου αλατιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα other, το σκόνη ελαφριάς σάλτσας μειωμένου αλατιού κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σκόνη ελαφριάς σάλτσας μειωμένου αλατιού είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 250 kcal |
| Υδατάνθρακες | 55g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 5g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 3g |
| Φυτικές ίνες | 2g |
| Διαλυτές | 0.6g |
| Αδιάλυτες | 1.4g |
| Πρωτεΐνες | 3g |
| Λίπη | 2g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 1.5g |
| Νάτριο | 1200mg |
Το σκόνη ελαφριάς σάλτσας μειωμένου αλατιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σκόνη ελαφριάς σάλτσας μειωμένου αλατιού έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το σκόνη ελαφριάς σάλτσας μειωμένου αλατιού έχει γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →