Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ζελέ σταφυλιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 43 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το ζελέ σταφυλιού κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ζελέ σταφυλιού είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 260 kcal |
| Υδατάνθρακες | 66g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 48g |
| Φυσικά | 8.0g |
| Προστιθέμενα | 40g |
| Φυτικές ίνες | 0.3g |
| Διαλυτές | 0.12g |
| Αδιάλυτες | 0.18g |
| Πρωτεΐνες | 0.3g |
| Λίπη | 0.1g |
| Κορεσμένα | 0g |
| Ακόρεστα | 0.1g |
| Νάτριο | 35mg |
Το ζελέ σταφυλιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 43 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ζελέ σταφυλιού έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το ζελέ σταφυλιού έχει γλυκαιμικό φορτίο 43 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →