Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σοκολατένια γκρανόλα με κεράσια και σπόρους τσία έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 35 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το σοκολατένια γκρανόλα με κεράσια και σπόρους τσία κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σοκολατένια γκρανόλα με κεράσια και σπόρους τσία είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 430 kcal |
| Υδατάνθρακες | 58g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 22g |
| Φυσικά | 7.0g |
| Προστιθέμενα | 15g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 2.1g |
| Αδιάλυτες | 4.9g |
| Πρωτεΐνες | 8g |
| Λίπη | 17g |
| Κορεσμένα | 6g |
| Ακόρεστα | 9g |
| Νάτριο | 80mg |
Το σοκολατένια γκρανόλα με κεράσια και σπόρους τσία έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 35 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σοκολατένια γκρανόλα με κεράσια και σπόρους τσία έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το σοκολατένια γκρανόλα με κεράσια και σπόρους τσία έχει γλυκαιμικό φορτίο 35 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →