Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Granola με φρούτα και ξηρούς καρπούς Cascadian Farm έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Granola με φρούτα και ξηρούς καρπούς Cascadian Farm κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Granola με φρούτα και ξηρούς καρπούς Cascadian Farm είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 420 kcal |
| Υδατάνθρακες | 65g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 18g |
| Φυσικά | 6.0g |
| Προστιθέμενα | 12g |
| Φυτικές ίνες | 6g |
| Διαλυτές | 1.8g |
| Αδιάλυτες | 4.2g |
| Πρωτεΐνες | 8g |
| Λίπη | 13g |
| Κορεσμένα | 2g |
| Ακόρεστα | 11g |
| Νάτριο | 120mg |
Το Granola με φρούτα και ξηρούς καρπούς Cascadian Farm έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Granola με φρούτα και ξηρούς καρπούς Cascadian Farm έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Granola με φρούτα και ξηρούς καρπούς Cascadian Farm έχει γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →