Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το μπάρα αμυγδάλου έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 39 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το μπάρα αμυγδάλου κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το μπάρα αμυγδάλου είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 470 kcal |
| Υδατάνθρακες | 60g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 25g |
| Φυσικά | 7.0g |
| Προστιθέμενα | 18g |
| Φυτικές ίνες | 4g |
| Διαλυτές | 1.2g |
| Αδιάλυτες | 2.8g |
| Πρωτεΐνες | 10g |
| Λίπη | 20g |
| Κορεσμένα | 5g |
| Ακόρεστα | 13g |
| Νάτριο | 300mg |
Το μπάρα αμυγδάλου έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 39 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το μπάρα αμυγδάλου έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το μπάρα αμυγδάλου έχει γλυκαιμικό φορτίο 39 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →