Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το μπάρα μαύρης σοκολάτας με σμέουρα και σπόρους κολοκύθας έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το μπάρα μαύρης σοκολάτας με σμέουρα και σπόρους κολοκύθας κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το μπάρα μαύρης σοκολάτας με σμέουρα και σπόρους κολοκύθας είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 450 kcal |
| Υδατάνθρακες | 48g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 25g |
| Φυσικά | 7.0g |
| Προστιθέμενα | 18g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 2.1g |
| Αδιάλυτες | 4.9g |
| Πρωτεΐνες | 9g |
| Λίπη | 25g |
| Κορεσμένα | 8g |
| Ακόρεστα | 15g |
| Νάτριο | 120mg |
Το μπάρα μαύρης σοκολάτας με σμέουρα και σπόρους κολοκύθας έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το μπάρα μαύρης σοκολάτας με σμέουρα και σπόρους κολοκύθας έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (45), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το μπάρα μαύρης σοκολάτας με σμέουρα και σπόρους κολοκύθας έχει γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →