Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Τραγανό τάκο με μοσχάρι έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα meat, το Τραγανό τάκο με μοσχάρι κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Τραγανό τάκο με μοσχάρι είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 210 kcal |
| Υδατάνθρακες | 18g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2g |
| Φυσικά | 1.5g |
| Προστιθέμενα | 0.5g |
| Φυτικές ίνες | 2.5g |
| Διαλυτές | 0.8g |
| Αδιάλυτες | 1.8g |
| Πρωτεΐνες | 10g |
| Λίπη | 11g |
| Κορεσμένα | 4g |
| Ακόρεστα | 6g |
| Νάτριο | 420mg |
Το Τραγανό τάκο με μοσχάρι έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Τραγανό τάκο με μοσχάρι έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Τραγανό τάκο με μοσχάρι έχει γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →