Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Αποστειρωμένο γάλα Bear Brand έχει γλυκαιμικό δείκτη 27, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1.4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα dairy, το Αποστειρωμένο γάλα Bear Brand κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Αποστειρωμένο γάλα Bear Brand είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 68 kcal |
| Υδατάνθρακες | 5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 5g |
| Φυσικά | 5.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 3.2g |
| Λίπη | 3.6g |
| Κορεσμένα | 2.3g |
| Ακόρεστα | 1.3g |
| Νάτριο | 50mg |
Το Αποστειρωμένο γάλα Bear Brand έχει γλυκαιμικό δείκτη 27, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1.4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Αποστειρωμένο γάλα Bear Brand έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (27), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Αποστειρωμένο γάλα Bear Brand έχει γλυκαιμικό φορτίο 1.4 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →