Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το φασόλι βούτυρο έχει γλυκαιμικό δείκτη 32, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το φασόλι βούτυρο κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το φασόλι βούτυρο είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 115 kcal |
| Υδατάνθρακες | 20.2g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2.5g |
| Φυσικά | 2.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 2.1g |
| Αδιάλυτες | 4.9g |
| Πρωτεΐνες | 7.8g |
| Λίπη | 0.7g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.6g |
| Νάτριο | 2mg |
Το φασόλι βούτυρο έχει γλυκαιμικό δείκτη 32, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το φασόλι βούτυρο έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (32), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το φασόλι βούτυρο έχει γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →