Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το μαγειρεμένο κριθάρι έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 9 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το μαγειρεμένο κριθάρι κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το μαγειρεμένο κριθάρι είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 111 kcal |
| Υδατάνθρακες | 24.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.3g |
| Φυσικά | 0.3g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 3.8g |
| Διαλυτές | 1.1g |
| Αδιάλυτες | 2.7g |
| Πρωτεΐνες | 2.3g |
| Λίπη | 0.4g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.3g |
| Νάτριο | 1mg |
Το μαγειρεμένο κριθάρι έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 9 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το μαγειρεμένο κριθάρι έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (35), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το μαγειρεμένο κριθάρι έχει γλυκαιμικό φορτίο 9 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →