Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το κριθάρι και ρεβίθια (μαγειρεμένα, ανάμεικτα) έχει γλυκαιμικό δείκτη 30, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το κριθάρι και ρεβίθια (μαγειρεμένα, ανάμεικτα) κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το κριθάρι και ρεβίθια (μαγειρεμένα, ανάμεικτα) είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 130 kcal |
| Υδατάνθρακες | 25g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1g |
| Φυσικά | 1.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 6g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 5g |
| Λίπη | 1.5g |
| Κορεσμένα | 0.2g |
| Ακόρεστα | 1.3g |
| Νάτριο | 5mg |
Το κριθάρι και ρεβίθια (μαγειρεμένα, ανάμεικτα) έχει γλυκαιμικό δείκτη 30, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το κριθάρι και ρεβίθια (μαγειρεμένα, ανάμεικτα) έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (30), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το κριθάρι και ρεβίθια (μαγειρεμένα, ανάμεικτα) έχει γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →