Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπέικιν πάουντερ με βάση το άμυλο ταπιόκας ή αραρούτι έχει γλυκαιμικό δείκτη 70, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα other, το Μπέικιν πάουντερ με βάση το άμυλο ταπιόκας ή αραρούτι κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπέικιν πάουντερ με βάση το άμυλο ταπιόκας ή αραρούτι μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 180 kcal |
| Υδατάνθρακες | 45g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0g |
| Φυσικά | 0.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 0g |
| Λίπη | 0g |
| Κορεσμένα | 0g |
| Ακόρεστα | 0g |
| Νάτριο | 12000mg |
Το Μπέικιν πάουντερ με βάση το άμυλο ταπιόκας ή αραρούτι έχει γλυκαιμικό δείκτη 70, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπέικιν πάουντερ με βάση το άμυλο ταπιόκας ή αραρούτι έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (70). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Μπέικιν πάουντερ με βάση το άμυλο ταπιόκας ή αραρούτι έχει γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →