Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Σάλτσα τσίλι μπαλάντο έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα other, το Σάλτσα τσίλι μπαλάντο κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Σάλτσα τσίλι μπαλάντο είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 180 kcal |
| Υδατάνθρακες | 18g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 7g |
| Φυσικά | 4.0g |
| Προστιθέμενα | 3g |
| Φυτικές ίνες | 3g |
| Διαλυτές | 0.9g |
| Αδιάλυτες | 2.1g |
| Πρωτεΐνες | 2g |
| Λίπη | 12g |
| Κορεσμένα | 2g |
| Ακόρεστα | 10g |
| Νάτριο | 1200mg |
Το Σάλτσα τσίλι μπαλάντο έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Σάλτσα τσίλι μπαλάντο έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (35), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Σάλτσα τσίλι μπαλάντο έχει γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →