Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ψημένα τσιπς λάχανου έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το ψημένα τσιπς λάχανου κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ψημένα τσιπς λάχανου είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 430 kcal |
| Υδατάνθρακες | 20g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 10g |
| Διαλυτές | 3g |
| Αδιάλυτες | 7g |
| Πρωτεΐνες | 12g |
| Λίπη | 30g |
| Κορεσμένα | 3g |
| Ακόρεστα | 27g |
| Νάτριο | 600mg |
Το ψημένα τσιπς λάχανου έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ψημένα τσιπς λάχανου έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το ψημένα τσιπς λάχανου έχει γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →